Вы искали: Продавец Hargshamns Antikvariat
Результаты поиска: 1 212
Сортировать по: 
41. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 20,00 (RUB 65,25)
Hälsingborg, 1937. 42 sidor. Illustrerad i svartvitt+ utvikbara planscher. Häftad. (Gillet Gamla Helsingborg, Handlingar V). Planscher: 1. Förslag till utställning i Hälsingborg å backkrönet mellan Öresundsparken oc...h Kärnan jämte gångbro över Hälsovägen. 2.: Förslag till gångbro över Hälsovägen i Hälsingborg. Mycket gott skick
42. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 20,00 (RUB 65,25)
Häftad med vikpärm, Halland och Hallänningar årsbok 1966, årgång XI. Samfundet Hallands Biblioteks vänner. 21,5x15 cm. 51 sidor. Veck på främre övre hörnet, eljest gott skick
43. 
  SEK 25,00 (RUB 81,56)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 10,00 (RUB 32,62)
Klammerhäftat särtryck ur någon bok el dyl, sidorna 133-140. Illustrerad med fotografier i svartvitt. Gulnad och antydan till veck. Gott skick.
44. 
Prostfolket i Karlskoga
Selma lagerlöf
  SEK 30,00 (RUB 97,87)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 10,00 (RUB 32,62)
Klammerhäftad, utgiven till Selma Lagerlöf-sällskapets medlemmar inför årsmötet i Karlskoga 1986. 18 sidor. Nära nyskick.
45. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 20,00 (RUB 65,25)
Häftad, Uddvalla 1960. 21x15 cm. 80 sidor. Illustrerad med fotografier i svartvitt. Något gulnat omslag, eljest mycket gott skick.
46. 
Kyrkorna i Visby
Gunnar Svahnström
  SEK 30,00 (RUB 97,87)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 10,00 (RUB 32,62)
Klammerhäftad, Svenska fornminnesplatser 22. Stockholm 1971. 38 sidor. Illustrerad med ritningar och teckningar i svartvitt. Mycket gott skick
47. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 20,00 (RUB 65,25)
Klammerhäftad, särtryck ur Västmanlands Forminnesförenings årsskrift XLVII. Ca 60 sidor. + utvikbar fyndkarta över Västmanlands bronsålder. Illustrerad med fotografier i svartvitt. Omslaget blekt, eljest mycket gott skick.
48. 
  SEK 60,00 (RUB 195,74)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 30,00 (RUB 97,87)
Häftad, Åhls hembygdförening i Insjön 1967. 24,5x16 cm. 102 sidor. Illustrerad med fotografier och tabeller i svartvitt samt utvikbar karta över skoggskiftena i Åhls socken. Gåvoskrift insidan främre omslaget. Mycket gott skick.
49. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 30,00 (RUB 97,87)
Häftad med vikpärm. På svenska, engelska och tyska. Rikt illustrerad med fotografier i svartvitt. Sundsvalls Turistförening 1965, 43 sidor. 21x21 cm. Mycket gott skick.
50. 
  SEK 50,00 (RUB 163,12)
 1
 Hargshamns Antikvariat (Швеция)
  SEK 20,00 (RUB 65,25)
Bokförlaget Svensk natur 1947. 64 sidor. Illustrerad med fotografier i savrtvitt samt karta. Häftad. Dedikation. Välbevarad.
Предыдущая |   Страница:  3   4   5   6   7   | Следующая